Aktualności

Młodzicy przygotowują się do ligi

8 marca 2019 roku na sztucznym boisku w Zamościu odbył się sparing między drużyną młodzika starszego STS Gryf Gmina Zamość a drużyną Gaudium z rocznika 2006. Wynik meczu to 4:3 dla Gaudium Zamość. Bramki dla naszej drużyny strzelił Wojciech Bzdeń, Hubert Kordas i Karol Ślepko. W pierwszej połowie zawodnicy Gaudium wykorzystali błędy w obronie STSu  przegrywaliśmy do przerwy 4:0. Od 31 minuty młodzi zawodnicy Gryfu zdominowali grę na boisku, co poskutkowało trzema trafnym strzałami. Najlepszym zawodnikiem meczu był Aleksander Koziński.

W poniedziałek 11 marca 2019r. zawodnicy młodzika starszego STS Gryf Gmina Zamość rozegrali drug sparing, tym razem na wyjeździe w Nadrzeczu, przed rundą wiosenną. Mecz z drużyną OSiR Biłgoraj zakończył się „wynikiem hokejowym” 6:3 dla STSu. Strzelcami bramek byli: Adam Kowalski, Kacper Ordyniec, Wojciech Bzdeń, Mateusz Magdziarz, Karol Ślepko i Paweł Detko. Przebieg meczu bardzo przypominał sparing z drużyną Gaudium. W pierwszej połowie grę zdominowali gospodarze z Biłgoraja. Do przerwy wynik to 2:0 dla OSiRu. Jednak druga połowa należała do gości. Gryf wyszedł bardzo wysokim pressingiem, co poskutkowało błędami w drużynie gospodarzy i sześcioma strzelonymi bramkami przez zawodników STS. Najlepiej w meczu sparingowym wypadł Hubert Kordas.

Podsumowując powyżej opisane sparingi, trener Jarosław Wolski musi pracować nad koncentracją zawodników w pierwszej połowie oraz nad poruszaniem się na boisku. Dużym plusem zespołu jest dobre przygotowanie kondycyjne o czym świadczy 9 strzelonych bramek w drugiej połowie obu sparingów.