Aktualności

Derby Gminy Zamość nie dla nas

Gryf II Gmina Zamość – Metanoja Lipsko 3:5 (3:2)

Bramki: Blonka 16′,37′, Flaga 23′ – 10′, 29′, 50′, 59′,90′

Gryf II – Szopa, Dominik Łuczka, Damian Łuczka (46′ Galan), K. Łuczka, Fusiara, Sirko (55′ Tor), Greszta, Goździuk, Flaga (46′ Wiatrowski), Łyś (78′ Mądrzak), Blonka.

Porażką naszego zespołu zakończył się mecz derbowy z Metanoją Lipsk mimo, że nic na to nie wskazywało. Nasz zespół przez większość spotkania prowadził grę i dyktował warunki. Przewaga w posiadaniu piłki widoczna była szczególnie w pierwszej połowie, w której zdobyliśmy 3 bramki. Blonka wykończył dośrodkowanie Goździuka na bliższy słupek z rzutu wolnego, a drugą bramkę zdobył wykorzystując sytuację sam na sam po prostopadłym podaniu od Flagi. Ozdobą tego meczu był fantastyczny strzał Flagi z rzutu wolnego po którym piłka odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce. Bramki dla gości w większości padały po naszych błędach: dwie po rzutach rożnych (błędy w kryciu), po strzale z dystansu (złe ustawienie bramkarza). Kuriozalna bramka padła po tym jak przeciwnik w asyście naszych czterech zawodników jakimś cudem przepchał się z piłką pod bramkę a piłka dodatkowo spadła mu pod nogi po ofiarnej interwencji Szopy – pozostało mu tylko wepchnąć ją do bramki. Końcówka meczu to rozpaczliwe ataki naszego zespołu, który stworzył sobie kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych: Blonka, Wiatrowski, Galan – jednak piłka nie chciała wpaść do bramki przeciwnika. Na domiar złego w jednych z ostatnich akcji meczu z rzutu rożnego bramkę głową zdobywa Brzyski i odbiera nam nadzieję na korzystny wynik.

Podsumowując, mecz mógł się podobać ze względu na otwartą grę obu drużyn, padło w nim wiele bramek, było dużo walki i wynik meczu zmieniał się co chwilę. Porażka boli, bo nie zasłużyliśmy na nią, niestety przeciwnik potrafił wykorzystać naszą niedyspozycję. Cieszy fakt, że mamy swój styl gry, który potrafimy narzucić przeciwnikowi, martwi nieco skuteczność i błędy przy stałych fragmentach gry.