Aktualności

Drużyna Żaków walczyła dzielnie na turnieju w Chełmie

W dniu 1 grudnia zawodnicy rocznika 2010 i młodsi rozgrywali halowy turniej piłki nożnej w Chełmie. Organizatorem turnieju była drużyna UKS Niedźwiadek Chełm. Po okręgowej lidze orlika młodszego i turnieju Wojtaszka pora by spróbować swoich sił w okręgu gdzie jeszcze nasza drużyna meczów nie rozgrywała. W turnieju przyszło rywalizować nam z drużynami z Lublina, Radzyna Podlaskiego, Głuska i dwóch drużyn z Chełma. Dało nam to kolejne doświadczenie i dobrą lekcje poglądowa na nasza drużynę. Mecze stały na wysokim poziome, widać było zaangażowanie i walkę w każdym meczu.

W turnieju wygraliśmy jeden mecz, dwa zremisowaliśmy i 2 przegraliśmy. Przy odrobinie lepszej skuteczności bilans byłby bardziej korzystny ale cieszy fakt, że na tle przeciwników prezentowaliśmy się jako wymagający przeciwnik, który potrafi zrobić coś ciekawego z piłką W turnieju prowadzone były także konkursy dla zawodników a laureatem jednego z nich był Oskar Łygas, który najlepiej trafiał piłka w poprzeczkę ( 3 razy na 4 strzały). W konkursie żonglerki brał udział Kacper Nalepko (3 miejsce) a Gabryś Zawadzki strzelał rzuty karne. Najlepszym zawodnikiem turnieju naszej drużyny został wybrany Jas Szpindor.

Każda z drużyn została nagrodzona pucharami a zawodnicy pamiątkowymi medalami. Kolejne ważne doświadczenie za nami a trener i zawodnicy z niecierpliwością czekają na przyszłe turniejowe rozgrywki a tych na pewno nam nie zabraknie.

W turnieju grali: Gabryś Zawadzki, Oskar i Miłosz Łygas, Jaś Szpindor, Jakub Chraplewski, Oliwier Malinowski, Michał Milczuk, Wiktor Radziszewski, Bartek Strzelecki, Kamil Kasiedczak