Aktualności

III Turniej Piłki Nożnej im. Jana Wojtaszka

123W dniach 23-25 lipca na boisku sportowym w Zawadzie odbył się III Turniej Piłki Nożnej im. Jana Wojtaszka . W turnieju wzięło udział blisko 400 zawodniczek i zawodników z 30 klubów z terenu województwa lubelskiego. Swój patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Zamość Pan Ryszard Gliwiński, który wraz z Prezesem STS Gryf Gmina Zamość Tomaszem Bondyra oficjalnie otworzył turniej. Zmaganiom drużyn old boys przyglądał się Prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Pan Zbigniew Bartnik, który na koniec nagrodził uczestników upominkami oraz proporczykami LZPN.

Wszyscy uczestnicy wraz z zaproszonymi gośćmi oraz organizatorami w sposób sportowy uczcili pamięć wspaniałego człowieka jakim był patron turnieju Jan Wojtaszek. „Mały Jaś” jak go wołano to postać bardzo znana w środowisku piłkarskim Zamojszczyzny, do końca oddana piłce w Gminie Zamość. Wielki społecznik o małym wzroście (120cm), zaangażowany w życie społeczne miejscowości Zawada.

Turniej przeprowadzono w 5 kategoriach wiekowych. Wyłoniono najlepsze drużyny oraz wybrano najlepszych zawodników w kategorii: król strzelców, najlepszy zawodnik, najlepszy bramkarz. Drużyny z miejsc 1-3 otrzymały okolicznościowe puchary oraz medale a wyróżnieni zawodnicy statuetki. Każda uczestnicząca drużyna otrzymała dyplom a wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali okolicznościowe medale. Dla wszystkich osób uczestniczących osób organizatorzy przygotowali poczęstunek. Zawodnicy mieli zapewnione wyżywienie, wodę . Turniej zorganizowano dzięki wsparciu Gminy Zamość, ludziom dobrej woli oraz partnerom STS Gryf Gmina Zamość.

„Składam serdeczne podziękowania na ręce Pana Wójta Ryszarda Gliwińskiego za wsparcie jakie otrzymaliśmy od Gminy Zamość na organizację turnieju.
Chciałbym również serdecznie podziękować naszym parterom, Radzie Rodziców STS Gryf , trenerom naszego klubu, Zarządowi STS Gryf oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tak trudnego zadania jakim była organizacja III Turnieju im. Jana Wojtaszka.
Szczególne podziękowania dla wszystkich zespołów, działaczy, zawodników, którzy zechcieli razem z nami w sposób sportowy uczcić pamięć wspaniałego człowieka jakim był Jan Wojtaszek. Do zobaczenia za rok.”

Prezes STS Gryf Gmina Zamość Tomasz Bondyra

23.07.2015 – kategoria 2004 i młodsi chłopcy
Klasyfikacja drużyn:

I. Miejsce – Ludwinek Ludwin
II. Miejsce- AMSPN Hetman Zamość
III. Miejsce – Omega Stary Zamość
Uczestniczące drużyny: STS Gryf Gmina Zamość, Grot-Michał Werbkowice, Roztocze Szczebrzeszyn, Ruch Izbica

 Najlepszy zawodnik: Krystian Okoniewski
 Najlepszy bramkarz: Szymon Czusz
 Król strzelców: Kacper Brzyski

23.07.2015 – kategoria 2002 i młodsi chłopcy
Klasyfikacja drużyn:

I. Miejsce – Gaudium Zamość
II. Miejsce- AMSPN Hetman Zamość
III. Miejsce – Włókniarz Frampol
Uczestniczące drużyny: STS Gryf Gmina Zamość, Omega Stary Zamość, Ruch Izbica, Ruch Machnów Nowy
 Najlepszy zawodnik: Oskar Nowak
 Najlepszy bramkarz: Piotr Broniewski
 Król strzelców: Łukasz Pokrzywka

24.07.2015 – kategoria 2000 i młodsi chłopcy
Klasyfikacja drużyn:

I. Miejsce – Andoria Mircze
II. Miejsce- Gryf Gmina Zamość
III. Miejsce – OSiR Biłgoraj
Uczestniczące drużyny: Omega Stary Zamość, Granica Lubycza Królewska , Gaudium Zamość

 Najlepszy zawodnik: Kacper Matysiak
 Najlepszy bramkarz: Krystian Buła
 Król strzelców: Łukasz Blicharz

24.07.2015 – dziewczyny
Klasyfikacja drużyn:

I. Miejsce – Ostoja Skierbieszów
II. Miejsce- Gimnazjum Miączyn
III. Miejsce – Orzeł Stary Zamość

 Najlepszy zawodnik: Wiktoria Bąk
 Najlepszy bramkarz: Jolanta Kalman
 Król strzelców: Wiktoria Bąk

25.07.2015 – old boys
Klasyfikacja drużyn:

I. Miejsce – Hetman Zamość
II. Miejsce- Tomasovia Tomaszów Lubelski
III. Miejsce – Łada Biłgoraj

Uczestniczące drużyny: Echo Zawada, Włókniarz Frampol, Viktoria Parczew, Samorządowcy Gminy Zamość

 Najlepszy zawodnik: Zbigniew Kuczyński
 Najlepszy bramkarz: Dawid Wasąg
 Król strzelców: Jarosław Dymanus