Aktualności

Pełna dominacja i zasłużone zwycięstwo

Perła Deszkowice – Gryf II Gmina Zamość 1:5  (0:5)

Bramki: M. Szyduk (k) 89′ – Sz. Gąska 10′, 28′, T. Goździuk 15′, W. Flaga 41′, 45′

Gryf II: Szopa, Wolski (46′ Romanowski), D. Łuczka, K. Łuczka, Fusiara, Sirko (62′ Mądrzak), Greszta, Goździuk (55′ Łyś), Tor, Flaga (70′ Wiatrowski), Gąska.

Mecz na trudnym terenie w Deszkowicach rozpoczął się od ataków naszej drużyny. Na pierwszą bramkę kibice niedługo czekali bo już w 10 min. po dograniu piłki przez Gresztę przepięknym strzałem pod poprzeczkę popisał się Gąska. Kolejna bramka była autorstwa Goździuka, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Wolskiego tylko przyłożył głowę i piłka po raz drugi zatrzepotała w bramce gospodarzy. Nasz zespół nie zwalniał tempa uzyskując przewagę na całym boisku, spychając przeciwnika do defensywy. Efektem tego była kolejna bramka Gąski, który znalazł się sam na sam z bramkarzem po krótkim rozegraniu rzutu wolnego z Goździukiem. Kolejne dwa trafienia w pierwszej połowie dokłada Flaga, a druga bramka to jego popis indywidualnych umiejętności, gdzie w dziecinny sposób ogrywa kilku zawodników Perły i strzela z bliskiej odległości nie do obrony. W tej części gry stwarzamy sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji (Gąska, Sirko, Fusiara) jednak brakuje skuteczności. Bardzo dobra gra naszych obrońców, którzy nie dopuszczają przeciwnika do sytuacji strzeleckich i wygrywają pojedynki główkowe z górnych piłek zagrywanych w większości meczu przez gospodarzy. Druga odsłona to kontrola nad meczem. Piłkę rozgrywamy spokojniej i staramy się przy niej dłużej utrzymywać. Kilka sytuacji znowu nie wykorzystujemy, (najlepszą miał Romanowski). Przeciwnicy zagrożenie stwarzają głównie ze stałych fragmentów, których mają zbyt dużo – jest to efekt w większości krzyku i symulacji ich zawodników, na które sędzia dał się nabierać. Po jednym z wątpliwych fauli w polu karnym sędzia dyktuje „11”, którą gospodarze wykorzystują.

Kolejny dobry mecz w wykonaniu wszystkich zawodników, którzy wypełnili założenia taktyczne. Pełna dominacja nad przeciwnikiem potwierdzona ładnymi bramkami napawa optymizmem przed kolejnymi meczami. Szybko „zamknięty” mecz uspokoił agresywnie grających zawodników gospodarzy i pozwolił naszym chłopakom cieszyć się grą w piłkę. Brawo zespół !!!