Aktualności

Pewne zwycięstwo po dobrej grze

Gryf II Gmina Zamość – Sparta Wożuczyn 3:1 (1:1)

Bramki: Łuczka K. 34′ (karny), Tomaszewski 50′, Romanowski 75′ – 13′?

Szopa (Staruch 87′), Galan (Fusiara 46′), Łuczka Da., Łuczka K. (Goździuk T. 65′), Goździuk G. (Dyjak 80′), Romanowski, Greszta, Tomaszewski, Łyś (Sirko 61′), Kierepka, Gąska (Nowosad 87′)

Mimo niekorzystnego początku meczu, gdzie tracimy bramkę po rzucie rożnym nasza drużyna odnosi zwycięstwo z wymagającym przeciwnikiem. Cały mecz przebiegał pod nasze dyktando – opanowujemy środek boiska i utrzymujemy się przy piłce, jednak przeciwnik po strzelonej bramce ustawia się defensywnie i nie daje nam przedostać się pod bramkę. W końcu dobrze rozegrana akcja na przedpolu rywala, w której piętką Tomaszewski zagrywa piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Greszty kończy się faulem i rzutem karnym. Do piłki podchodzi K. Łuczka i strzałem pod poprzeczkę daje nam wyrównanie.W drugiej połowie nasza przewaga jest jeszcze bardziej widoczna, przeciwnicy opadają z sił co wykorzystujemy – w bocznym sektorze boiska Romanowski wycofuje piłkę do Fusiary, który przepięknym dośrodkowaniem z rotacją na dalszy słupek bramki obsługuje Tomaszewskiego, któremu pozostaje ze stoickim spokojem głową skierować piłkę do bramki. Kolejny gol, który zamknął mecz to majstersztyk w wykonaniu Romanowskiego, który po podaniu z głębi pola od Kierepki znalazłszy się w oko w oko z bramkarzem posyła mu „podcinkę” czym wywołuje aplauz zgromadzonych kibiców. W końcówce jeszcze kilka wypracowanych okazji niedokładnie wykańczamy a gościom nie dajemy okazji strzeleckich. Pewna wygrana pozwoli optymistycznie podejść do kolejnych spotkań. Brawo za walkę i mniej popełnionych błędów niż przed tygodniem. Wartym odnotowania faktem jest oficjalny debiut dwóch naszych zawodników: Alana Dyjaka na obronie i Pawła Starucha w bramce.