Plan zrealizowany

Gryf II Gmina Zamość – Orion Jacnia 2:0 (1:0)

Szopa, Goździuk G., Dyjak (Łuczka Da. 46′), Galan, Fusiara (Nowosad 65′), Tor, Greszta, Goździuk T., Łyś (Wiatrowski 46′), Gąska (Mądrzak 46′), Blonka.

Bramki: Galan 20′, Blonka 68′

Trzecie z rzędu zwycięstwo stało się faktem. Tym razem „ofiarą” Gryfa II była drużyna z Jacni, która mimo, że nie zdobyła jeszcze punktów ligowych okazała się bardzo wymagającym przeciwnikiem. Goście grali solidnie w obronie – ustawiając się defensywnie posyłali dłuższe piłki do przodu licząc na nasze błędy. I takie pojawiły się kilkakrotnie – poprzez złe ustawienie w defensywie dopuściliśmy do sytuacji strzeleckiej ich napastnika. Na szczęście nasz bramkarz Adrian Szopa poprzez swoje odważne interwencje nie pozwolił na utratę bramki. Nasz zespół miał także swoje sytuacje strzeleckie. Jedna z nich miała miejsce w 14 min. – akcja prawym skrzydłem i dośrodkowanie Łysia trafia do Tora, ten wykłada piłkę na przedpole do Greszty, który mocnym strzałem obija poprzeczkę bramki gości. W 20 min. dośrodkowanie z rzutu wolnego Blonki skutecznie zamyka Galan i otwiera wynik meczu. Nasz zespół ma przewagę w posiadaniu piłki lecz akcje nie zazębiają się, często brakuje dokładności i spokoju w ich rozegraniu. Kolejne zagrożenie stwarzamy po dośrodkowaniu z bocznego sektora, po którym Greszta strzela głową, jednak bramkarz gości jakimś cudem wybija zmierzającą pod poprzeczkę piłkę na rzut rożny. W drugiej połowie dokonujemy trzech zmian, ciężar gry dalej jest na połowie przeciwnika, jednak liczne akcje ofensywne nie przekładają się na bramki – albo dośrodkowania nie dochodzą do celu, albo bramkarz broni nasze strzały. Goście próbują odgryzać się długimi piłkami lub akcjami indywidualnymi, lecz nasza defensywa jest dla nich nie do przejścia. Wreszcie przychodzi 68 min. w której wprowadzeni po przerwie Mądrzak i Wiatrowski przeprowadzają oskrzydlającą akcję, po której ten drugi dorzuca piłkę na bliższy słupek, gdzie nabiegający Blonka (jak za dawnych lat) głową podwyższa prowadzenie na 2:0.  Po tej bramce uzyskujemy kontrolę nad meczem, który kończy się dla nas zwycięsko. Mimo nie najładniejszego widowiska w dzisiejszym dniu zgarniamy kolejne cenne 3 punkty wykonując zakładany plan. Wartym odnotowania faktem jest zachowanie czystego konta naszego bramkarza Szopy, który dobrymi interwencjami potwierdził swoją wysoką dyspozycję.