Aktualności

Rozgromili Grom

Na wstępie chciałbym poinformować iż mecz ligowy pomiędzy Gryfem a Gromem Różaniec odbył się 22.10.2018 zamiast 20.10.2018 Sobotę z powodu choroby zawodników Gromu.

Zagraliśmy ustawieniem 4-4-2

Skład:

Galan, Zielonka, Harasim, Dyjan, Jachymczyk, Bednarczyk, Kawala, Sudak, Horodko, Nowosad, Lasota Ławka rezerwowa: Jakub Siek

Krótka analiza meczową zaczynamy od braku paru zawodników podstawowych takich jak: Łyś, Goździuk, Skiba, Bednarz, Hocek z powodu choroby ale to pozwoliło pokazać się zawodnikom rezerwowym z dobrej strony i powiem szczerze że jestem zaskoczony ich postawą. Wracając do relacji z meczu to zaczęliśmy mecz bardzo dobrze i szybko wyszliśmy na prowadzenie już 3 minucie strzelamy bramkę po ładnej akcji Nowosada który wyszedł sam na sam z bramkarzem gości i jest 1:0. Było widać po chłopakach że chce im się tego dnia grać ponieważ bardzo dużo było zaangażowania  w grę i strzałów na bramkę za pola karnego. Trzeba też pochwalić naszych środkowych pomocników ponieważ dużo szukali zagrań prostopadłych na naszych napastników tj i na bocznych pomocników i to dlatego zdawało rezultaty jak miało to miejsce w 23 minucie ładna piłkę zagrywa Sudak do Lasoty a on wychodzi z bocznej strony sam na sam z bramkarzem gości i uderza po długim rogu i jest 2:0. Goście wznawiają od środka a my podchodzimy wysoko i agresywnie nie pozwalamy przeciwnikowi rozgrywać piłkę. Już w 26 minucie bramkarz gości wybija piłkę z piątego metra do naszego środkowego pomocnika Mateusza Kawali a on przyjmuje kiwa dwóch zawodników Gromu i ładnym uderzeniem za pola karnego umieszcza piłkę w bramce i jest 3:0 do końca pierwszej połowy wszystko mamy pod kontrolą. Od początku drugiej połowy to goście próbowali nas zaatakować. My na to nie pozwoliliśmy i wyszliśmy z groźną kontrą i to się opłaciło ponieważ  50 minucie w polu karnym przeciwnika doszło do faulu na Horodce i sędzia podyktował rzut karny. Wykonawcą tego karnego był Nowosad i trafia pewnie w same okienko i mamy 4:0. Zaczęliśmy grać troszkę chaotycznie nie potrafiliśmy zbudować składnej akcji ale za to już w 54 minucie Nowosad strzela na 5:0 po bardzo dobrej prostopadłej od środkowych pomocników. Może się powtarzam ale trzeba pochwalić naszych środkowych pomocników ponieważ dzisiaj rozgrywali naprawdę dobre spotkanie mieli dużo strzałów na bramkę i ładnie uruchamiali skrzydłowych jak i napastników. w 62 minucie Horodko przyjmuje w bocznej strefie piłkę i wprowadza w pole karne gdzie zawodnik z przeciwnej drużyny zatrzymuje nie przepisowo piłkę ręką i jest karny. Do karnego podchodzi lewy obrońca Jachymczyk i uderza ale bramkarz broni, widać było że był podłamany ale Trener z ławki krzyknął do nie go że nic się nie stało zaraz wejdzie dosłownie za chwile była wrzutka z bocznej strefy boiska w pole karne i najprzytomniej reaguje Jachymczyk i trafia do bramki na 6:0 Brawo. Myśleliśmy że już nic się nie stanie że mamy wszystko pod kontrola ale jednak zostaliśmy uśpieni a goście grali o honorową bramkę i tak się stało 68 minucie po błędzie naszego bocznego obrońcy strzelają nam bramkę i sędzia w tym momencie zakończył spotkanie.

Dziekuje wszystkim zawodnikom za walkę i zaangażowanie.