Aktualności

Seniorzy – liczby i oceny

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2018/19
Pierwsza runda sezonu 2018/19 była dla nas historyczna, nasza drużyna zajęła 3 miejsce i zdobyła najwięcej punktów w historii klubu STS Gryf jak i jego poprzednika Echo Zawada w lidze okręgowej.
Przed sezonem wzmocnili nas doświadczeni zawodnicy Dawid Dobromilski, Przemysław Gałka , jak również młodzi i perspektywiczni Kamil Krawiec , Szymon Gąska oraz wrócił do nas po rocznej przerwie Kacper Tomaszewski. Natomiast w tej rundzie zabrakło u nas Tomasza Albingiera, Szymona Kostrubca, Piotra Soroki, Krzysztofa Zuba, Patryka Sałamachy którzy zmienili barwy klubowe oraz Damania Świrgonia którego z gry odsunęła kontuzja.
W tej rundzie nasz klub reprezentowało 24 zawodników w tym 13 młodzieżowców, zdobyliśmy 32pkt, na taki wynik złożyło się dziewięć zwycięstw , pięć remisów oraz jedna porażka. Stosunek bramek 29:12 , z czego 13 bramek strzelił Gałka, 4 – Popko, 3 – Gromek, Ząbczyk, 2- Kacper Cebula, i po jednej Blonka, Goździuk, Kaczmarczyk, Krawiec.
Frekwencja na treningach była bardzo wysoka, do czasu wyjazdów na studia 85%, trenowało nas 24-27 osób na treningu.
Na swoim boisku nie zaznaliśmy goryczy porażki 15pkt – cztery zwycięstwa, trzy remisy, na obcych boiskach zdobyliśmy 17pkt – pięć zwycięstw, 2 remisy i jedna porażka.
Przez całą rundę otrzymaliśmy 24 żółte kartki, z czego najwięcej pokazanych miał Dawid Dobromilski i Damian Galan – 4, po 3 otrzymali Wiktor Flaga i Szczepan Popko.

Okiem trenera. Ciekawostki:
Nasza drużyna pierwszą i jedyną porażkę doznała w 14stej, przedostatniej kolejce z Gromem Różaniec.
Przez całą rundę nie straciliśmy ani jednej bramki w pierwszej połowie, najszybciej stracona bramka miała miejsce w Różańcu w 51minucie.
Chociaż w pierwszej połowie strzeliliśmy tylko 9 bramek, a w drugiej połowie 20, to dużo lepiej i konsekwentniej graliśmy w pierwszej połowie. Runda byłaby jeszcze lepsze gdyby w trakcie rundy nie zabrakło kilku zawodników. Graliśmy bez 5-7 zawodników z podstawowego składu przez całą drugą część rundy. Oprócz spraw prywatnych i losowych brakowało:
Kacper Cebula – grał tylko 5 spotkań.
Kierepka Patryk – 8 – najlepszy zawodnik naszej drużyny do czasu kontuzji.
Kamil Krawiec – 10
Piotrek Bargieł – 4
Roman Blonka – 11

Wszyscy oprócz Piotrka Bargieła(niewiadomy powrót) będą gotowi na następną rundę , a wiec będziemy jeszcze silniejsi.
Brak tych zawodników był widoczny w drugiej połowie, gdyż brakowało doświadczonych zmienników, przez co straciliśmy 8 pkt w doliczonych minutach gry.
Gdyby mecz odbywał się do 89 minuty nasza drużyna byłaby liderem rozgrywek 😉.
Straty bramek:
1min – 50 minuta – 0 bramek
50- 60 – 2 bramki
61- 80 -3
81- 88 -1
89- 90+ -6
Wiemy nad czym mamy pracować, wiec ciężka praca przed nami w zimie, a gdy dojdą do tego nieobecni możemy postraszyć przeciwników.
Wielkie brawa dla całej drużyny za zaangażowanie, frekwencję na treningach oraz dobrą grę.

Podziękowania dla zarządu, władz gminy oraz sponsorów i sympatyków STS Gryf Gmina Zamość.

Piotr Bargieł (napastnik) 4 spotkania – widać u Piotrka dłuższą kontuzję, i czasami w głowie był strach i nie mógł pokazać tego co robił na treningach i sparingach . Szkoda, bo przez kolejną kontuzja nie pokazał na co go stać. Byłby dobrym uzupełnieniem dla Przemka oraz alternatywą dla systemu 4-4-2.

Blonka – (obrońca ) 11 – ??? 😉

Rafał Burak – (obrońca) 12 – początek rundy bardzo dobry, dużo akcji ofensywnych, kilka asyst w sezonie. Ogólnie bardzo udana runda , chociaż liczę na jeszcze więcej.

Kacper Cebula – (pomocnik, napastnik) – 5 – Chociaż grał tylko w 5 meczach zdobył 2 bramki , techniczne rewelacja, brakowało walki, musi wzmocnić się fizycznie. brakowało go bardzo po wyjeździe , miejmy nadzieję ze będzie do dyspozycji w rundzie wiosennej.

Krystian Cebula – (obrońca)- 1 – niestety ta runda stracona ze względu na pracę i brak możliwości treningów.

Adam Cymiński (środkowy pomocnik) – 7 – wojownik drużyny, cenny zarówno na boisku jak i poza. Stracony początek rundy, wiec później wchodził w sezon (7kolejka) szkoda bo jak jest w systematycznym treningu nie do przejścia .

Dawid Dobromilski – (obrońca) 14 – wniósł do drużyny spokój i doświadczenie, bardzo dobry w odbiorze i przy górnych pojedynkach, nie wyobrażam sobie drużyny bez niego

Patryk Dobromilski (bramkarz) – 15- w Różańcu mówili ze najlepszy bramkarz w lidze, przychylam się do działaczy Gromu, dużo podpowiada, nie boi się powiedzieć gorzkich słów jak komuś brakuje zaangażowania, nie licząc przedostatniego meczu puścił tylko 8 bramek w 14stu kolejkach

Wiktor Flaga (pomocnik) – 15 – miał przebłyski ale też gasł w niektórych meczach, duży potencjał piłkarski, ale też za delikatny czasami brakuje zęba i mocnej głowy, gdy ktoś upomni gra jeszcze gorzej, jak się przestawi z mentalności juniorskiej na seniorską to będzie grał wyżej.

Damian Galan (obrońca) – 9 – stale robi postępy, ale w dalszym ciągle musi pracować nad wyprowadzeniem piłki i koordynacją , szkoda że nie może teraz systematycznie trenować

Przemysław Gałka (napastnik) – 15 – najwięcej minut spędził na boisku w tej rundzie , doświadczony zawodnik o młodzieńczej duszy , strzela jak za zawołanie, przykład do naśladowania na boisku i na treningach wszystko co robi to na 120%, czasami brakuje spokojniej głowy. Bardzo dobra runda

Szymon Gąska (pomocnik) 1 – przyszedł do nas z drużyny juniorów, ma ogromny potencjał , tylko musi nabrać doświadczenia, ale jest świadomy swoich możliwości i ze jeszcze wiele przed nim , debiut w bardzo trudnym meczu. Bardzo liczę na niego, oby nie uciekł daleko na studia

Tomasz Goździuk – (pomocnik) – 11 – „najmłodszy w drużynie” ciągle odkrywa w sobie druga, trzecia… młodość i to jest piękne , gra ciągle na wysokim poziomie, strzela ważne bramki, z przymusu przestawiony na pozycję stopera w ostatnich kolejkach, ale jego dusza chce strzelać bramki i obsługiwać dokładnie napastników. Za rok lub dwa zagra z synem w jednym zespole. I kto będzie lepszy ?

Patryk Gromek- (pomocnik) – 15 – miał rożne momenty, ale nie schodził poniżej pewnego poziomu , o dziwo czasami brakowało kroku lub agresji. Z braku Kacpra C przestawiony na lewą stronę, ze wszystkich pomocników najlepiej sobie radził na tej pozycji.

Adrian Kaczmarczyk – (pomocnik, napastnik) – 8 – gra coraz częściej i dłużej z różnym skutkiem, musi więcej słuchać, czasami brakuje zimnej głowy i spokoju, czasami zagra bardzo dobrze, a będzie jeszcze lepiej, musi przenieść grę z treningów i sparingów a będzie pukał do pierwszej jedenastki

Patryk Kierep[ka – najlepszy zawodnik pierwszych kolejek , niestety , kontuzja nie pozwoliła mu grać połowy rundy, drużyny w wyższej ligi pytały o niego. Jak będzie się tak dalej rozwijał to kto wie, szkoda straconych meczów i dla niego i dla drużyny , bo jakby był to punktów by było więcej.

Kamil Krawiec – (pomocnik) – 10 -kolejny z kontuzjowanych w trakcie rundy połamał łopatkę , brakowało go pod koniec jesieni, jest szybszy od Bolta, musi pracować nad taktyką i lewą nogą. Duży potencjał w nim drzemie.

Kuba Łaszkiewicz (bramkarz) – 2 -drugi bramkarz jak trzeba staje w bramce i gra na wysokim poziomie ,w Goraju kilkakrotnie ratował nas od utraty bramki, bardzo dobra technika.

Sebastian Magryta (obrońca) – 10 – jakby poważnie wziął się do roboty to już teraz by grał w podstawowym składzie, lepsze mecze przeplata z gorszymi, zagrał całe mecze z Unia, Omegą, i Gromem , waleczny skoczny, gorzej z wyprowadzeniem , więcej pracy na treningu a będzie jeszcze lepiej

Szczepan Popko (pomocnik) – 12- nie mógł z nami przygotować się do rundy, wrócił na 4 kolejkę, powoli wchodził w trening, ale jak już grał na całych obrotach to był niedozatrzymania, szkoda okresów przygotowawczych które traci bo już by był kilka „level ‚wyżej

Kacper Tomaszewski – wrócił do nas po rocznej przerwie i niestety stracił okres przygotowawczy i 5 kolejek przez kontuzję na 1 sparingu, widać było braki z piłką, i szybkość ale jak będą go omijały kontuzję to nie będzie grał w okręgówce. Liczę na niego mocno.

Jarek Wolski – (obrońca) – 11 – jak przepracuje mocno i „zdrowo” zimę to stracimy jeszcze mniej bramek niż w tej rundzie, bardzo dobra wrzutka dobra gra nogami, gorzej ze zwrotnością. Więcej warzyw -;) i obrońca całą gębą.

Kacper Wójtowicz (obrońca , pomocnik) – 1- przez braki na treningach wypadł z kadry a szkoda, duży potencjał lecz nie wykorzystany

Mateusz Ząbczyk – (pomocnik) – 10- tak jak u Szczepana nie było go w okresie przygotowawczym i na początku w lidze , powoli wchodził do składu , aż wywalczył podstawowy i nie oddał go do końca rundy, jak przepracuje zimę , będzie ciężko go wygryźć ze składu, czasami za mało spokoju przy ostatnim podaniu, ale to dopiero pierwszą runda w okręgówce i będzie tylko lepiej , bardzo dobra końcówka.