Aktualności

Trener Arkadiusz Nosek – podsumował rundę

Młodzicy starsi rundę jesienną zakończyli na czwartym miejscu zdobywając 15 pkt., strzelając 18 goli i tracąc zaledwie 4. Miejsce w tabeli mogłoby być o co najmniej dwa oczka wyżej gdybyśmy rozegrali zaległy mecz z Skorpionem Zamość który został przeniesiony na rundę wiosenną i oczywiście przyjmując, że zostałby on wygrany przez drużynę Gryfu. 

Początek rundy nie był najlepszy w naszym wykonaniu. Pierwszy mecz przegraliśmy na wyjeździe z OSIR-em Biłgoraj 2:1 mimo tego że byliśmy zespołem dominującym w tym spotkaniu. Druga kolejka również nie dała nam punktów – przegrany mecz 2:0 z Kryształem Werbkowice na wyjeździe. Złą passę przełamaliśmy wygrywając u siebie w trzeciej kolejce z Omegą Stary Zamość 2:0 i od tego meczu było coraz lepiej. Wyjazd do Ulhówka dał nam kolejne 3 pkt. przy wyniku 0:3 . Piąta kolejka to mecz z liderem (Gaudium Zamość) na wyjeździe i pewna wygrana 0:3. W dwóch ostatnich spotkaniach grając u siebie zdobyliśmy komplet punktów najpierw wygrywając z Spartą Wożuczyn 4:0 a dwa tygodnie później z Pogonią 96 Łaszczówka 5:0.

Najlepszym strzelcem po rundzie jesiennej jest Bartosz Łyś (6 goli); Dawid Goździuk (3 gole); Grzegorz Soboń i Michał Karol po 2 bramki; Jakub Sudak oraz Maciej Zielonka po 1 bramce. Padły także 3 gole samobójcze ze strony rywali.

Wszystkie mecze od pierwszej do ostatniej minuty rozegrało trzech zawodników: Daniel Galan, Bartosz Łyś oraz Kacper Bednarz.

Całą rundę graliśmy ustawieniem 3:4:1. Do dyspozycji miałem 14 zawodników którzy w 90% uczestniczyli w treningach. Najlepszy mecz rozegraliśmy bez wątpienia z Gaudium Zamość wygrywając 0:3 na wyjeździe i nie dając liderowi przejęcia inicjatywy, zaś najsłabszy, mimo że wygrany 4:0 z Spartą Wożuczyn która narzuciła nam własny styl gry co wiązało się z mało widowiskową grą.

     Podsumowując całokształt moja drużyna ma ogromny potencjał i jest szansa aby w rundzie wiosennej powalczyć o fotel lidera ale wszystko zweryfikują rozegrane mecze.

 

Daniel Galan: bardzo udana runda w wykonaniu tego zawodnika – przez pięć ostatnich kolejek zachował zerowe konto z tyłu przepuszczając w całej rundzie tylko 4 bramki; jak na bramkarza bardzo dobrze gra nogami; musi popracować jeszcze nad koordynacją ruchową i pewniejszym chwytem górnej piłki.

Kacper Bednarz: grał przez większość spotkań na lewej obronie, zaliczył także występy jako środkowy obrońca – na obydwu pozycjach zaprezentował się po profesorsku; mocny punkt linii defensywy.

Maciej Zielonka: Maciek dołączył do nas we wrześniu grając poprzednio w AMSPN Hetman Zamość i bardzo szybko wskoczył do pierwszego składu jako środkowy obrońca; sprawdził się na tej pozycji jak najbardziej pozytywnie lecz w połowie rundy z powodów osobistych musiał zaprzestać gry w lidze i uczestniczenia w treningach, ale spokojnie:) Maciek wznowił już treningi i na pewno w rundzie wiosennej wróci do gry.

Kacper Ordyniec: ten młodziutki zawodnik (2006r.) rozwija się w zawrotnym tempie; zaliczył większość spotkań w pierwszym składzie jako prawy obrońca i potwierdził że warto na niego stawiać; przy systematycznym treningu będzie coraz lepszy.

Jakub Sudak: Kuba miał mecze słabsze i mecze bardzo dobre; jego mocnym punktem jest wyszkolenie techniczne; czasami zbyt długo przytrzymuje piłkę co wiąże się ze stratą ale popracujemy nad tym:); grał jako lewy pomocnik i widać że ta pozycja pasuje do niego.

Dawid Goździuk: nasz kapitan to przede wszystkim pomysł na grę; jak przystało na rozgrywającego dużo widzi na boisku – strzela bramki, asystuje, bardzo mocny punkt zespołu; jak na razie nie zastąpiony na swojej pozycji.

Bartosz Łyś: mówią że Messi to talent, Ronaldo to praca:) – Łynio to talent ale także ciężko pracuje na treningach; motor napędowy drużyny; nic dodać, nic ująć.

Grzegorz Soboń: grał na prawej pomocy i ta pozycja jest dla niego; szybki, dobry technicznie; asystuje, strzela bramki; brakuje mu w pewnych momentach dokładniejszego zagrania ale myślę że to kwestia czasu.

Mateusz Kawala: dobry technicznie, waleczny; musi poprawić skuteczność bo tego wymaga się od napastnika ale Mati jest ambitny i myślę że przy systematycznym treningu będzie coraz lepszy.

Michał Karol: jest z nami od września (poprzednio: Football Academy Zamość); grał jako napastnik; strzelił bardzo ważną bramkę z Gaudium otwierając wynik na 0:1; szybki, waleczny, dobrze wyszkolony technicznie; trenuje w kratkę ale mam nadzieje że to się zmieni; zapowiada się na dobrego napastnika.

Kamil Bednarczyk: systematycznie trenuje, w ciągu trzech miesięcy zrobił duże postępy; dobra koordynacja ruchowa; musi popracować nad elementami technicznymi; liczę na coraz efektywniejszą grę tego zawodnika.

Eryk Jachymczyk: zaliczył występy na prawej obronie i dawał sobie rade; brakuje mu trochę ogrania z drużyną ale stara się; jest bardzo ambitny co z pewnością przełoży się na jeszcze lepszą grę.

Igor Harasim: początkowo miał duże problemy z dokładnymi zagraniami piłki, ale po kilku wskazówkach jego gra jest nie do poznania, ambitny, waleczny, dużo widzi na bosku; zrobił na mnie ogromne wrażenie tym że w tak krótkim czasie poprawił tyle elementów piłkarskich; bardzo mocny punkt linii defensywy.

Patryk Waga: myślę że ksywka ,, boiskowy walczak” pasowałaby do niego; szybki, waleczny; bardzo dobre spotkanie z Gaudium Zamość; jako jedyny zawodnik występował na trzech pozycjach: lewy obrońca, lewy pomocnik i jako napastnik (dawał rade na każdej z nich).

Mateusz Horodko: nasz drugi bramkarz nie zanotował występów w lidze ponieważ wcześniej trenował z młodszym rocznikiem; od niedawna systematycznie trenuje z nami i liczę na niego ponieważ ma chłopak duży zapał, a poza tym drużyna musi mieć co najmniej dwóch bramkarzy.