Aktualności

TRZY DNI DO LIGI ….

Już w najbliższą sobotę o godzinie 11.00 w Józefowie podopieczni trenera Blonki rozpoczną sezon 2019/2020. W pierwszym meczu rywalem Gryfa będzie beniaminek okręgówki Cosmos Józefów. W nowym sezonie drużyna Gryfa doszło kilka zmian.

Przybyli:

Adrian Szopa – Potok Sitno
Damian Dębicki – Potok Sitno

Przemek Dębicki – nowo zgłoszony po 3 latach przerwy
Patryk Cymerman – AMSPN Hetman Zamość
Maciek Markowski – Hetman Zamość
Krystian Romanowski – Unia Hrubieszów

Odeszli:

Kuba Łaszkiewicz, Bartosz Kocyło  – nie wznowili treningów

O podsumowanie przygotowań i cele zapytaliśmy trenera Romana Blonka.

W nowym sezonie chciałbym abyśmy utrzymali pozycję z poprzedniego sezonu, biorąc po uwagę jak inne drużyny się wzmocniły nie będzie to łatwe zadanie , chociaż my też na rynku transferowym nie byliśmy mało aktywni. Niestety na początku sezonu nie będziemy mieli do dyspozycji kilku zawodników z podstawowego składu- Przemek Dębicki – groźna kontuzja stawu skokowego, Kierepka tak samo, Burak – sprawy osobiste, Ząbczyk – wyjazd za granicę. Wiec na start w nowy sezon sezony będzie więcej strat niż zysków, ale jak już wszyscy będą w optymalnej dyspozycji może być bardzo ciekawie. 

W okresie przygotowawczym ci co mogli trenowali bardzo aktywnie, czasami na treningu było ponad 30stu zawodników, niestety nigdy nie jest za różowo. Systematycznie w okresie przygotowawczym nie mogli trenować Ząbczyk, Gałka, Flaga, Galan – wyjazdy, Burak – sprawy osobiste. A także nie małym problemem jest kontuzje dwóch zawodników na których bardzo liczyłem Dębicki, Kierepka. Ale pech jednych otwiera szansę dla innych i mam nadzieję , że tak będzie w tym przypadku tym bardziej , że mamy w czym wybierać.

Transfery jakie poczyniliśmy powinni znacznie wzmocnić naszą drużynę, niektórzy pełną swoją dyspozycję pokażą po przepracowanej zimie, ze względu na duże zaległości treningowa i meczowe Przemek, Damian Dębicki , Krystian Romanowski na których bardzo liczę. Przemek już w tamtej rundzie z nami trenował i widać z meczu na mecz jego coraz lepsze przygotowanie motoryczne, bo co do techniki i cech czysto piłkarskich to nikt nie ma zastrzeżeń i będzie królem środka boiska. Dużym wzmocnieniem będzie również Patryk Cymerman pozyskany z AMSPN Hetman , jest to chłopak z dużymi możliwościami i zobaczymy jak będzie wyglądał jego przeskok z gry w juniorach na seniorów. Maćka Markowskiego również nie trzeba przedstawiać, chociaż ostatnie lata jego nie oszczędzały  kontuzjami to umiejętności i serce do gry pozwolą przeciwnikom tylko z zachwytem patrzeć na nasz środek boiska. Adrian Szopa również będzie walczył o podstawowy skład z Patrykiem Dobromilski. W najbliższym czasie mam nadzieję dopniemy jeszcze transfery dwóch zawodników z lokalnego klubu, którzy też będą walczyć.