Aktualności

Turniej im Jana Wojtaszka / Młodzicy

Siódma edycja turnieju im. Jana Wojtaszka odbyła się na hali ze względu na planowaną wcześniej budowę stadionu w Zawadzie. W dwa dni w szkole w Żdanowie zagrały cztery kategorie wiekowe. Grupa młodzika młodszego rywalizowała 16 listopada po południu. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów grając każdy z każdym Gaudium Zamość, Granica Lubycza Królewska, Igros Krasnobród, Tomasovia Tomaszów Lubelski oraz dwa składy Gryf Gmina Zamość. Gospodarze tego turnieju okazali się bardzo gościnni zajmując piąte i szóste miejsce. Czerwoni rozpoczęli od dwóch wyrównanych spotkań z Granicą i Gaudium, w których jednak zabrakło skuteczności a sami pozwoliliśmy przeciwnikom zdobyć po dwie bramki. Niebiescy zaś pechowo przegrali 0-1 z Igrosem oraz 1-2 z Tomasovią po bramce Dominika Lewickiego. Jeszcze  większa indolecja strzelecka dopadła Czerwonych z Igrosem kiedy to nie wykorzystujemy wielu dobrych sytuacji a przy stanie 1-1 (Wiktor Ziemba) nie wykorzystujemy karnego. Bramkę strzelają goście i wygrywają 2-1. Niebiescy w kolejnym meczu prowadzili 1-0(Kevin Soboń) z Granicą aby następnie stracić sześć bramek oraz przegrali zdecydowanie z Gaudium 0-4. W bratobójczym pojedynku pomiędzy dwoma Gryfami lepsi okazali się Czerwoni po bramkach Wiktora Ziemby, Gabriela Trocia i trafieniu samobójczym. W ostatnim spotkaniu Czerwoni pechowo przegrali z Tomasovią 1-3 po bramce Jakuba Zawadzkiego. Najwięcej dwie bramki dla Gryfa strzelił Wiktor Ziemba. Wszystkie drużyny otrzymały okazałe puchary a zawodnikom przyznano nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem został Jakub Drączkowski (Gaudium), królem strzelców Jakub Todys (Granica) 7 bramek a najlepszym bramkarzem z Kamil Fus z Igrosu.

– Czerwoni: Stefański oraz Gajewski, Kowalski, Łapa, Machałek, Szczuka, Troć, Witoszka, Zawadzki, Ziemba

– Niebiescy: Szewczuk oraz Bondyra, Bury, Duda, Kościk, Lewicki, Piekacz, Piwko, Podolak, Soboń