Aktualności

Turniej Mikołajkowy

W dniu wczorajszym odbył się Turniej Mikołajkowy piłki nożnej. Rozpoczęło się od uroczystej prezentacji wszystkich drużyn. Chwilę potem zabrzmiały hymny Ukrainy i Polski, a po nich głos zabrali goście specjalni. Wszystkich przybyłych serdecznie powitał zaś osobiście Święty Mikołaj, który chwilę później pokazał, że nawet w dostojnym stroju świetnie potrafi sobie radzić z piłką Próbkę swoich niebanalnych umiejętności zaprezentował również ZTN ”Raptis” Tak właśnie w największym skrócie wyglądała ceremonia otwarcia IX Turnieju Miast Partnerskich w halowej piłce nożnej, którego organizatorem jest DKS Gaudium Zamość. STS Gryf rozgrywał mecze na hali w Rolniczaku pojechaliśmy tam oczywiście podstawionym autokarem. Nasza grupa wyglądała następująco:

1. AMSPN Hetman Zamość

2. DKS Gaudium

3. STS Gryf Gmina Zamość

4. Adrenalina zespół Ukrainy

5. Wisła

STS Gryf zagrał w tym turnieju w składzie:

Welhan Igor, Greszta Adrian, Greszta Weronika, Bidiuk Dawid, Bazan Tymon, Pawelec Filip, Skuba Filip, Szajewski Mateusz, Jargieło Miłosz, Olek Szpindor.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z gospodarzem turnieju STS Gryf – DKS Gaudium 3:2 i wygrywamy po trzech bramkach Olek Szpindor ale brawa należą się całej drużynie bo wypadli świetnie.  W drugim meczu zagraliśmy z Ukrainą i nasi chłopcy się chyba przestraszyli bo przeciwna drużyna wyglądała na starszą i to było widać na boisku. Niektórzy nasi zawodnicy nawet nie chcieli grać bo mówili że ich kolano boli ale po skończonym meczu normalnie biegali. W tym meczu przegrywamy 0:9 nic nam nie wychodziło a oni grali świetnie. Do następnego meczu zrobiliśmy krótką odprawę bo za przeciwnika mamy Hetman więc musiałem im dać parę wskazówek. Zaczyna się mecz a my na początek trafiamy słupek dwie minuty później wychodzimy sam na sam ale niestety bramkarz broni. Nadal mamy sytuację ale nie możemy trafić i remisujemy 0:0. To naprawdę był niezły mecz dużo walki i zaangażowania, widać było że chcą wygrać. Oczywiście mecze były rozgrywane po 12 minut bez zmiany stron. Po tych meczach plasowaliśmy się na drugiej pozycji w tabeli. Taki Turniej to świetna zabawa dla dzieci i mile spędzony czas z dziećmi i rodzicami, ale do następnego meczu szykowaliśmy się z Wisłą. Rozpoczynamy nieźle bo już w trzeciej minucie wychodzimy sam na sam i pudło, ale Wisła też chciała wygrać i nas przyciskała my dobrze się broniliśmy. Dwie minuty przed końcem meczu Wisła nam strzela bramkę próbujemy się podnieść ale niestety przegrywamy 1:0 i plasujemy się na 4 miejscu. Szkoda ale taka jest piłka, trzeba nadal trenować i zostawiać dużo potu na treningach żeby być najlepszym. Wracamy na OSiR na zamknięcie turnieju i po paczki od Świętego Mikołaja. Dziękuję zawodnikom jak i rodzicom za fajnie spędzony czas razem.