Aktualności

Uroczyste wręczenie certyfikatu szkółek piłkarskich

4 marca br. w sali konferencyjnej Hali Globus w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów potwierdzających nadanie gwiazdek w Programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich Polskiego Związku Piłki Nożnej dla klubów z województwa lubelskiego. Certyfikaty dla 32 szkółek piłkarskich z województwa lubelskiego wręczali: prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Bartnik oraz Regionalny Specjalista ds. Rozwoju Piłki Amatorskiej PZPN, Maciej Wątróbka.  GRYF Gmina Zamość reprezentował skarbnik klubu Michał Burcon, który odebrał certyfikat o nadaniu brązowej gwiazdki dla szkółki piłkarskiej Gryf Gmina Zamość.

Kluby, które otrzymały certyfikat, przeszły pozytywnie wielomiesięczny proces weryfikacji, podczas którego sprawdzane były między innymi: infrastruktura sportowa, umowy uprawniające szkółki/kluby do korzystania z obiektów, wyposażenie i sprzęt sportowy, uprawnienia trenerskie, programy szkoleniowe oraz liczba zawodników przypadająca podczas zajęć na trenera.