Aktualności

VI Turniej im. Jana Wojtaszka za nami

W dniach 28.07.2018r. oraz 03-05.08. 2018r. na obiektach sportowych w Zawadzie odbył się VI Turniej Piłki Nożnej im. Jana Wojtaszka.

6

4

3

Pierwszego dnia zmagania sportowe rozpoczęli oldboje, czyli zawodnicy, którzy ukończyli 35 rok życia. W turnieju wzięło udział 7 drużyn, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”

  • OLDBOJE

 

  1. Zawada 28.07.2018r. (sobota) 14.00

 

  • Echo Zawada
  • Oldboy Łańcut
  • Roztocze Szczebrzeszyn
  • Kaziki Kolbuszowa
  • Tomasovia Tomaszów Lubelski
  • Włókniarz Frampol
  • Łada Biłgoraj

 

  •  
Lp. Godz. Boisko A Wynik Boisko B Wynik
1. 13.40 Roztocze -Włókniarz 4:2 Kolbuszowa – Łada 2:3
2. 14.00 Echo – Łańcut 2:1 Kolbuszowa – Roztocze 1:1
3. 14.20 Tomasovia – Włókniarz 2:2 Łada – Echo 1:1
4. 14.40 Łańcut – Roztocze 0:3 Kolbuszowa-Tomasovia 1:6
5. 15.00 Łada – Włókninarz 0:0 Roztocze – Echo 1:6
6. 15.20 Łańcut – Tomasovia 4:4 Kolbuszowa -Włókniarz 1:1
7. 15.40 Roztocze – Łada 1:1 Kolbuszowa – Łańcut 0:1
8. 16.00 Włókniarz- Echo 1:3 Łada – Tomasovia 1:2
9. 16.20 Echo – Kolbuszowa 0:3 Łańcut – Włókniarz 1:2
10. 16.40 Tomasovia – Roztocze 2:1 Łańcut – Łada 4:3
11. 17.00 Tomasovia – Echo 0:2
17.30 ZAKOŃCZENIE TURNIEJU: WRĘCZENIE DYPLOMÓW, PUCHARÓW I NAGRÓD

 

 

 

Tabela wyników

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. punkty bramki
1. Echo x 2:1 6:1 0:3 2:0 3:1 1:1 13 14:7
2. Łańcut 1:2 x 0:3 1:0 4:4 1:2 4:3 7 11:14
3. Roztocze 1:6 3:0 x 1:1 1:2 4:2 1:1 8 11:12
4. Kolbuszowa 3:0 0:1 1:1 x 1:6 1:1 2:3 5 8:12
5. Tomasovia 0:2 4:4 2:1 6:1 x 2:2 2:1 11 16:11
6. Włókniarz 1:3 2:1 2:4 1:1 2:2 x 0:0 6 8:11
7. Łada 1:1 3:4 1:1 3:2 1:2 0:0 x 6 9:10

 

Kolejność końcowa

  • Echo Zawada
  • Tomasovia Tomaszów Lubelski
  • Roztocze Szczebrzeszyn
  • Oldboy Łańcut
  • Łada Biłgoraj
  • Włókniarz Frampol
  • Kaziki KolbuszowaWyróżnienia indywidualneNajlepszy zawodnik Kamil Droździel (Tomasovia)Król strzelców Marcin Sikora (Oldboy Łańcut)

 

  1. Drugiego dnia turnieju rywalizowały drużyny z roczników 2008 i młodsi (rano) oraz 2006 i młodsi (po południu).
  2. Najstarszy zawodnik Krzysztof Mitura (Kaziki)
  3. Najlepszy bramkarz Mariusz Sokołowski (Echo)
  4.  
  5.  
  • Rocznik 2008 i młodsi

 

Zawada 03.08.2018. (piątek) godz. 9.00

 

 

  • UKS Dys                                          trener Marek Wrona
  • AP Bronowice Lublin                     trener Piotr Wójcik
  • Włókniarz Frampol                         trener Zenon Tchórzewski
  • Omega Stary Zamość                     trener Grzegorz Maluga
  • Granica Lubycza Królewska         trener Zbigniew Ulanowski
  • Arena Krasnobród                         trener Marek Margol
  • Football Academy Zamość             trener Marek Basaj
  • Gaudium Zamość                           trener Marcin Kobylas
  • Gryf I Gmina Zamość                   trener Paweł Szajewski
  • Gryf II Gmina Zamość                 trener Jacek Szwed  

 

  1.  

Drużyny zostały podzielone na 2 grupy w których rywalizowały systemem „każdy z każdym”.

 

Grupa A

1. 2. 3. 4. 5. punkty bramki
1. Gryf   I x 6:0 1:0 0:5 2:1 9 9:6
2. Bronowice 0:1 x 7:0 1:3 0:2 3 8:6
3. Omega 0:6 0:7 x 0:10 0:3 0 0:26
4. Gaudium 5:0 10:0 3:1 x 3:0 12 21:1
5. UKS Dys 1:2 3:0 2:0 0:3 x 6 6:5

 

 

 

Grupa B

1. 2. 3. 4. 5. punkty bramki
1. Włóknniarz x 1:3 0:1 0:4 4:0 3 5:8
2. Granica 3:1 x 4:1 3:1 6:1 12 16:4
3. Arena 1:0 1:4 x 1:2 5:0 6 8:6
4. Football Acad 4:0 1:3 2:1 x 3:0 9 10:4
5. Gryf   II 1:6 0:4 0:5 0:3 x 0 1:18

 

Po meczach grupowych nastąpiły mecze o miejsca według kolejności miejsc w grupach.

 

Mecze o miejsca

  • 9 miejsce: Omega – Gryf II   0:5
  • 7 miejsce: Bronowice – Włókniarz 2:2 (karne 2:1)
  • 5 miejsce: Arena – Dys 2:1
  • 3 miejsce: Football Academy – Gryf I 2:0
  • 1 miejsce: Gaudium – Granica 2:1

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały takie same puchary za udział, gdyż oficjalnie w tym roczniku nie była prowadzona klasyfikacja końcowa. Wszyscy zawodnicy i trenerzy uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami

 

 

Wyróżnienia indywidualne

 

Najlepszy zawodnik Krzysztof Krasnopolski (Gaudium)

Najlepszy bramkarz Hubert Albingier (Gryf I)

Król strzelców Jakub Todys (Granica)

 

 

  • Rocznik 2006 i młodsi

 

Zawada 03.08.2018. (piątek) godz. 14.00

 

  • UKS Dys                                       trener Marek Wrona
  • AP Bronowice Lublin                   trener Piotr Wójcik
  • Omega Stary Zamość                   trener Karol Dywański      
  • Granica Lubycza Królewska       trener Marcin Parafiniuk
  • Ruch Izbica                                   trener Arkadiusz Orkiszewski
  • Football Academy Zamość         trener Marek Basaj
  • Gryf I Gmina Zamość                 trener Jarosław Wolski
  • Gryf II Gmina Zamość               trener Mateusz Nizioł

 

  1.  
Lp. Godzina Boisko A Wynik Boisko B Wynik
OFICJALNE OTWARCIE VI TURNIEJU IM. JANA WOJTASZKA
1. 14.20 Ruch – Football Academy 1:1 Granica – Gryf I 1:0
2. 14.35 Omega – Gryf II 3:0 Dys – Bronowice 0:1
3. 14.50 Football Acad. – Gryf I 1:2 Ruch – Gryf II 2:0
4. 15.05 Bronowice – Granica 0:1 Omega – Dys 1:1
5. 15.20 Gryf II – Gryf   I 1:9 Football Acad. – Bronowice 0:2
6. 15.35 Omega – Ruch 0:4 Dys – Granica 0:1
7. 15.50 Gryf II – Bronowice 0:3 Gryf I – Omega 4:1
8. 16. 05 Football Acad. – Granica 3:1 Dys – Ruch 0:3
9. 16.20 Bronowice – Omega 2:0 Gryf II – Granica 1:2
10. 16.35 Ruch – Gryf I 2:0 Dys – Football Academy 4:0
11. 16.50 Omega – Granica 1:1 Bronowice – Ruch 0:0
12. 17.05 Gryf II – Football Acad. 1:1 Dys – Gryf I 3:1
13. 17.20 Granica – Ruch 0:2 Omega – Football Academy 0:2
14. 17.35 Bronowice – Gryf I 1:0 Dys – Gryf II 3:0
ZAKOŃCZENIE TURNIEJU: WRĘCZENIE DYPLOMÓW, PUCHARÓW I NAGRÓD

 

 

 

Tabela wyników

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. punkty bramki
1. Dys x 0:1 1:1 0:1 0:3 4:0 3:1 3:0 10 11:9
2. Bronowice 1:0 x 2:0 0:1 0:0 2:0 1:0 3:0 16 8:1
3. Omega 1:1 0:2 x 1:1 0:4 0:2 1:4 3:0 5 3:14
4. Granica 1:0 1:0 1:1 x 0:2 1:3 1:0 2:1 13 7:7
5. Ruch 3:0 0:0 4:0 2:0 x 1:1 2:0 2:0 17 14:1
6. Football Acad 0:4 0:2 2:0 3:1 1:1 x 1:2 1:1 8 8:11
7. Gryf I 1:3 0:1 4:1 0:1 0:2 2:1 x 9:1 9 15:10
8. Gryf II 0:3 0:3 0:3 1:2 0:2 1:1 1:9 x 1 3:23

 

Kolejność końcowa

  • Ruch Izbica
  • AP Bronowice Lublin
  • Granica Lubycza Królewska
  • UKS Dys
  • Gryf I
  • Football Academy Zamość
  • Omega Stary Zamość
  • Gryf IIWyróżnienia indywidualneNajlepszy zawodnik Kacper Jamróz (Bronowice)Król strzelców Kamil Głowacki (Gryf I)

 

  1. Najlepszy bramkarz Jan Wójtowicz (Ruch Izbica)
  2.  
  3.  

Trzeciego dnia rywalizowali chłopcy z roczników 2004 i młodszych

  • Rocznik 2004 i młodsi

 

Zawada 04.08.2018. (sobota) godz. 9.00

 

  • UKS Dys                                  trener Marek Wrona
  • Piaskovia Piaski                     trener Michał Bloch
  • Włókniarz Frampol               trener Zenon Tchórzewski
  • Omega Stary Zamość             trener Przemysław Tchórz
  • Ruch Izbica                             trener Arkadiusz Orkiszewski
  • Ostoja Skierbieszów               trener Kamil Suski
  • Roztocze Szczebrzeszyn         trener Krzysztof Sagan
  • Gryf Gmina Zamość             trener Arkadiusz Nosek

 

  1.  
Lp. Godzina Boisko A Wynik Boisko B Wynik
OFICJALNE OTWARCIE VI TURNIEJU IM. JANA WOJTASZKA
1. 9.30 Dys – Piaskovia 1:0 Włókniarz – Omega 0:5
2. 9.45 Ruch – Ostoja 0:0 Roztocze – Gryf 2:0
3. 10.00 Piaskovia – Włókniarz 1:1 Dys – Omega 0:3
4. 10.15 Ostoja – Roztocze 1:2 Ruch – Gryf 1:0
5. 10.30 Dys – Włókniarz 0:2 Piaskovia – Omega 1:4
6. 10.45 Omega – Gryf 0:0 Włókniarz – Ostoja 6:0
7. 11.00 Piaskovia – Ruch 0:0 Dys – Roztocze 0:2
8. 11.15 Gryf – Włókniarz 1:1 Omega – Ostoja 2:0
9. 11.30 Piaskovia – Roztocze 1:3 Dys – Ruch 0:0
10. 11.45 Włókniarz – Ruch 0:0 Ostoja – Gryf 3:0
11. 12.00 Piaskovia – Ostoja 1:4 Omega – Roztocze 1:1
12. 12.15 Ruch – Roztocze 1:4 Gryf – Dys 0:0
13. 12.30 Omega – Ruch 3:0 Roztocze – Włókniarz 4:1
14. 12.45 Gryf   – Piaskovia 4:2 Ostoja – Dys 1:5
ZAKOŃCZENIE TURNIEJU: WRĘCZENIE DYPLOMÓW, PUCHARÓW I NAGRÓD

 

 

Tabela wyników

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. punkty bramki
1. Dys x 1:0 0:3 0:2 0:2 0:0 0:0 5:1 8 6:8
2. Piaskovia 0:1 x 1:1 1:4 0:0 1:3 1:4 2:4 2 6:17
3. Włókniarz 0:5 1:1 x 2:0 6:0 1:1 0:1 1:4 9 11:11
4. Omega 5:0 3:0 4:1 x 0:0 2:0 1:1 3:0 17 18:2
5. Ruch 0:0 1:0 0:0 0:0 x 0:0 1:4 0:3 7 2:7
6. Ostoja 0:0 1:2 0:6 0:2 3:0 x 4:1 1:5 7 9:16
7. Roztocze 2:0 2:1 2:0 3:1 1:1 4:1 x 4:1 19 18:5
8. Gryf   0:2 0:1 0:0 1:1 0:3 0:0 4:2 x 6 5:9

 

 

Kolejność końcowa

  • Roztocze Szczebrzeszyn
  • Omega Stary Zamość
  • Włókniarz Frampol
  • UKS Dys
  • Ruch Izbica
  • Ostoja Skierbieszów
  • Gryf Gmina Zamość
  • Piaskovia Piaski Wyróżnienia indywidualneNajlepszy zawodnik Sebastian Goch (Omega)Król strzelców Szymon Harkot (Roztocze)

 

  1. Najlepszy bramkarz Adrian Nożyński (Ruch)
  2.  
  3.  
  4.  

 

Ostatniego dnia turnieju rywalizacja toczyła się dla najmłodszej grupy chłopców z rocznika 2010 i młodszych.

  • Rocznik 2010 i młodsi

 

Zawada 05.08.2018. (niedziela) godz. 10.00

 

  • AP Bronowice Lublin                 trener Rajan Burczyński
  • BKS Biłgoraj                               trener Michał Furlepa
  • Gaudium Zamość                       trener Marcin Kobylas
  • Football Academy I Zamość       trener Marek Basaj
  • Football Academy II Zamość     trener Marek Basaj
  • Gryf I Gmina Zamość               trener Rafał Burak
  • Gryf II Gmina Zamość             trener Rafał Burak

 

Lp. Godzina Boisko A Wynik Boisko B Wynik
OFICJALNE OTWARCIE VI TURNIEJU IM. JANA WOJTASZKA
1. 10.30 Gryf I – FA I 0:5 Gryf II – Gaudium 0:3
2. 10.42 Bronowice – BKS 0:6 Gaudium – FA I 0:1
3. 10.54 FA II – Gryf I 0:4 Bronowice – Gryf II 5:1
4. 11.06 FA I – BKS 0:1 FA II – Gaudium 0:4
5. 11.18 Gryf I – Gryf   II 5:1 Bronowice – FA I 0:4
6. 11.30 Gaudium – Gryf I 2:1 BKS – FA II 7:1
7. 11.42 FA I – Gryf II 2:0 BKS – Gaudium 4:0
8. 11.54 Gryf II – FA II 1:3 Bronowice – Gryf I 3:2
9. 12.06 Bronowice – Gaudium 2:1 Gryf I – BKS 0:4
10. 12.18 BKS – Gryf II 9:0 FA I – FA II 3:0
11. 12.30 Bronowice – FA II 4:1
ZAKOŃCZENIE TURNIEJU: WRĘCZENIE DYPLOMÓW, PUCHARÓW I NAGRÓD

 

Turniej dla grupy 2010 i młodsi był rozgrywany jako ostatni podczas VI Turnieju Piłki Nożnej im. Jana Wojtaszka. Po zakończeniu rozgrywek nastąpiło podsumowanie i oficjalne zakończenie. Wszystkie drużyny otrzymały puchary za udział, każdy z uczestników został uhonorowany okolicznościowym medalem, oraz otrzymał pamiątkową nagrodę. Oprócz zawodników, trenerów, rodziców i sympatyków piłki nożnej obecni byli przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński, radni Gmminy Zamość, Anna Skorupka i Sylwester Dobromilski, radni powiatu zamojskiego Jerzy Bondyra i Konrad Dziuba. Organizatorzy turnieju: prezes STS Gryf Gmina Zamość Tomasz Bondyra, prezes GLKS Echo Zawada i vice prezes STS Gryf Gmina Zamość Michał Burcon i vice prezes STS Gryf Gmina Zamość Michał Adamczuk. Zaproszeni goście honorowi: Andrzej Strejlau – wybitny polski trener reprezentacji narodowej i wielu klubów polskich i europejskich, obecnie komentator sportowy, Zbigniew Bartnik – prezes LZPN, Stanisław Pryciuk – prezes OZPN w Zamościu i Jan Złomańczuk – były trener i dyrektor sportowy ekstraklasowej drużyny GKS Bełchatów.

Dodatkowo jeden wyróżniony przez swojego trenera zawodnik otrzymał koszulkę reprezentacji Polski ufundowaną przez prezesa LZPN Zbigniewa Bartnika oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez firmy: Derkom, Arlen Meble i M3Sport – głównych sponsorów turnieju.

Wszyscy uczestnicy podkreślali doskonałą organizację turnieju, wspaniałe warunki panujące na obiektach sportowych w Zawadzie, doskonałą atmosferę, wysoki poziom sportowy i wzorowe sędziowanie. Obiecali, że bardzo chętnie przyjadą za rok przeżyć ponownie wspaniałe chwile i sportowe emocje.

Organizatorem VI Turnieju Piłki Nożnej im. Jana Wojtaszka w Zawadzie był STS Gryf Gmina Zamość przy wsparciu Gminy Zamość i Starostwa Powiatowego.

Sponsorzy to: Arlen Meble, M3Sport, Derkom, Zamojskie Zakłady Zbożowe, SD Projekt, Play, Zamdruk, Privland, Mirkol, Delikatesy Centrum.

Patronat medialny sprawowała Kronika Tygodnia.

Mecze turniejowe sędziowali sędziowie OKS Zamość: Andrzej Swacha, Radomir Winiarski, Kacper Pańko, Hubert Chmura, Robert Jędruszko, Jerzy Lichota, Mariusz Litwin, Marcin Hamerla, Leszek Śliwiński, Bernard Kostrubiec, Kacper Gil.

Komisarz turnieju: Zygmunt Luterek

Opieka medyczna: Piotr Lipczuk

Obsługa sprzętu nagłaśniającego: Krzysztof Czerwieniec

Obsługa medialna: Piotr Bargieł

Koordynator turnieju: Tomasz Goździuk

 

Sprawozdanie sporządził:

Tomasz Goździuk

dyrektor sportowy STS Gryf Gmina Zamość