Gryf zgasił Iskrę

Gryfowcy weszli w mecz dobrze, prezentując od pierwszego gwizdka właściwą koncentrację i sporą ochotę do gry. Tymczasem w 12 min. po dośrodkowaniu w pole karne Miłosza Kutyły Wiktor Żurek strzałem głową pokonał Patryka Dobromilskiego. Ta sytuacja na długi czas wybiła z rytmu podopiecznych Sebastiana Luterka, a inicjatywę przejął zespół Zbigniewa Wójcika.

 

Na szczęście tuż przed przerwą przyjezdni zdołali wyrównać. Krystian Wołoch wykorzystał błąd defensywy gospodarzy, dopadł do piłki po kilkunastometrowym sprincie płaskim uderzeniem trafił do siatki. Po godzinie Gryf już prowadził, a pierwszoplanową postacią był ponownie Krystian Wołoch. Lewy obrońca przyjezdnych posłał ostrą piłkę w pole karne POM Iskry, a próbujący ją przeciąć Michał Orłowski interweniował tak nieszczęśliwie, że zaskoczył swojego bramkarza.

Od tego momentu czerwono-żółto-biali osiągnęli przewagę, ale miejscowi nie rezygnowali ze zmiany niekorzystnego wyniku. Efektem tego było sporo walki w środku pola. W 84 min. losy meczu zostały rozstrzygnięte. Lewym skrzydłem z prędkością światła urwał się Bartłomiej Panas i uderzeniem przy bliższym słupku zdobył trzecią bramkę.

Skład Gryf:
P. Dobromilski – K. Wołoch, Tomasiak, D. Dobromilski, A. Cymerman, Sałamacha, Kierepka, Szczygieł, Woźniak, Panas, Baran

Zmiany: