DOBRY I PUNKT

Mieliśmy ogromna ochotę na pełna pulę, ale po ostatnim gwizdku trzeba się cieszyć i z jednego punktu.

Remisujemy z POM-Iskrą Piotrowice 1:1 (0:0).
Już pierwsza akcja meczu mogła przynieść bramkę gościom. Zbyt krótkie podanie do bramkarza sprawiło, że gracz rywali znalazł się w sytuacji sam na sam z Patrykiem Dobromilskim. Na szczęście nasz golkiper wybronił uderzenie.
Gryf odgryzł się po dośrodkowaniu Sebastiana Magryty i strzale Bartłomieja Panasa tuż obok słupka. Bramkowe szanse mieli również Przemysław Dębicki (główka obok słupka) oraz Bartosz Klimkowski (obrona bramkarza).

Po mocnym początku gra nieco zwolniła. Gospodarze częściej byli przy piłce, a POM-Iskra czyhał na kontry. Po jednej z nich jakimś cudem piłka nie wpadła do siatki ekipy z Gminy Zamość.
Najpierw płasko przymierzył Miłosz Kutyła. Patryk Dobromilski czubkami palców zdołał jednak sparować uderzenie na słupek. Do piłki na czwartym metrze dopadł Kamil Szabłowski i, choć wymagało to ogromnej sztuki, przestrzelił.

Po zmianie stron nadal byliśmy świadkami wyrównanego spotkania. W 61 min. z rzutu rożnego dośrodkował Jakub Sobstyl, defensywa Gryfa przysnęła, a zamykający akcję Adrian Lenkiewicz z bliska wpakował piłkę do siatki.
Po stracie bramki miejscowi ruszyli do przodu. Na lewym skrzydle szarpał Bartłomiej Panas, a w środku boiska aktywni byli Damian Baran i Bartosz Klimkowski. W 69 min. Hubert Sałamacha dośrodkował z rogu wprost na głowę Dawida Dobromilskiego,
ale piłka o pół metra minęła słupek. To samo zagranie w 80 min. przyniosło już efekt i wynik brzmiał 1:1. W końcówce więcej sił zachowali miejscowi, ale na mokrej murawie brakowało im precyzji i nie byli w stanie wykończyć skutecznie żadnej z sytuacji.

Z przebiegu spotkania remis jest wynikiem sprawiedliwym. Obie drużyny miały swoje szanse, a gole zdobyły po stałych fragmentach gry. Szanujemy ten punkt, ale jeżeli myślimy o sukcesie w Pucharze Polski, musimy zagrać zdecydowanie bardziej odpowiedzialnie – podkreśla trener Sebastian Luterek.

A już w środę o 17.00 Gryf zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Poniatowa w półfinale Pucharu Polski na szczeblu LZPN.

GRYF GMINA ZAMOŚĆ – POM-ISKRA PIOTROWICE 1:1 (0:0)

Bramki: D. Dobromilski 80 – Lenkiewicz 61. Gryf:

P. Dobromilski – A. Cymerman, D. Dobromilski, Tomasiak (51 Żukowski), Magryta (60 Kierepka) – Panas, Baran, Dębicki (65 Posikata), Sałamacha (81 Fidler), Wołoch – Klimkowski.

Sędziował: Marcin Kluk

Żółte kartki: Panas