IX Turniej im. Jana Wojtaszka – podsumowanie

 

Trzy dni rywalizacji, dziewiętnaście drużyn i ponad trzystu uczestników – tak w największym skrócie prezentuje się IX Turniej im. Jana Wojtaszka w liczbach.

Na stadionie w Zawadzie padło niemal 400 bramek, a przynajmniej co dziesiąta z nich warta była telewizyjnych kamer.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim zespołom, które odpowiedziały na nasze zaproszenie i przyjechały do Zawady. Młodzi zawodnicy walczyli do końca, a decydujące bramki często padały w ostatnich sekundach meczów. Warto też podkreślić dobre przygotowanie motoryczne graczy. Przez trzy dni słońce mocno przypiekało, a mimo tego tempo gry było utrzymywane. Widać, że szkolenie w klubach idzie w dobrą stronę – skomentował rywalizację trener koordynator Akademii Gryf Gmina Zamość – Sebastian Luterek.

Organizatorzy zadbali, aby każdy uczestnik wrócił do domu z pamiątkowym dyplomem, a wszystkie drużyny otrzymały puchary. W nadrabianiu ubytków energetycznych pomagała zaś pyszna pizza, serwowana w przerwie między meczami.

 

WYNIKI IX TURNIEJU im. JANA WOJTASZKA

Żaki (2012-2013):

1. Gryf I Gmina Zamość. 2. BKS Biłgoraj 3. KS Znicz Siennica Różana, 4. Akademia Piłkarska Jelonek Hrubieszów.

Wyróżnienia indywidualne: Najlepszy Zawodnik – Adrian Greszta (Gryf I), Najlepszy Bramkarz – Filip Pawelec (Gryf I), Król Strzelców – Radosław Cios (BKS Biłgoraj).

Orliki (2010-2011):

1. Gaudium Zamość, 2. Jedynka Krasnystaw, 3. Cisowianka Drzewce, 4. Gryf I Gmina Zamość.

Wyróżnienia indywidualne: Najlepszy Zawodnik – Kacper Nalepko (Gryf), Najlepszy Bramkarz – Antek Sułek (Cisowianka), Król Strzelców – Jakub Sochan (Gaudium).

Młodzicy: 1. Unia Hrubieszów, 2. Gryf I Gmina Zamość, 3. Football Academy Brazylijskie Szkółki Piłkarskie Lublin, 4. Ruch Izbica.

Wyróżnienia indywidualne: Najlepszy Zawodnik – Bartosz Kozar (Unia), Najlepszy Bramkarz – Maciej Dyński (Ruch), Król Strzelców – Wiktor Ziemba (Gryf).

 

Przypominamy, że już w najbliższą niedzielę (04.07) w Zawadzie odbędą się obchody 10-lecia STS Gryf Gmina Zamość połączone z oficjalnym otwarciem stadionu. O godz. 10.00 rozpocznie się turniej skrzatów, od 13.00 przewidziane są uroczystości związane z obchodami 10-lecia klubu, a od 15.30 sportowy piknik rodzinny.