Pucharowy awans

W spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu Polski na szczeblu ZOZPN Gryf Gmina Zamość pokonał na wyjeździe Tanew Majdan Stary 4:0 (3:0). Tym razem w wyjściowej jedenastce czerwono-żółto-białych znalazło się aż siedmiu młodzieżowców.

Do momentu otwarcia wyniku widzowie na stadionie w Majdanie Starym byli świadkami szybkiego i wyrównanego meczu. Pierwszy gol to bardzo ładne uderzenie Krystiana Wołocha z rzutu wolnego, który przymierzył ponad murem. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę obejrzał Marcin Margol, faulujący wychodzącego na czystą pozycję Damiana Dołbę. Drugą bramkę z rzutu karnego zdobył Patryk Kierepka. Podcinany w polu karnym był Bartłomiej Panas. Skrzydłowy Gryfa zapisał zaś na swoim koncie trzeciego gola, wykorzystując niepewność defensorów Tanwi. Wynik spotkania ustalił Patryk Kierepka, z bliska trafiając do siatki po szybkiej, zespołowej akcji.

25 sierpnia o 17.00 Kryształ Werbkowice zagra z Tomasovią, a zwycięzca tego spotkanie zostanie rywalem Gryfa w półfinale rozgrywek.

Tanew Majdan Stary – Gryf Gmina Zamość 0:4 (0:3)

Bramki: Wołoch 37, Kierepka 40 (z karnego), 70, Panas 44.

Gryf: Tomczyszyn – K. Wołoch, Żukowski, Tomasiak, Magryta (46 P. Cymerman) – Kierepka, Sałamacha, Klimowski, Panas (71 A. Cymerman), Baran (60 Posikata) – Dołba (82 Woźniak).

Sędziował: Konrad Łukiewicz (Hrubieszów).