Sparta była lepsza

Po słabym meczu Gryf przegrał na wyjeździe ze Spartą Rejowiec  Fabryczny  0:1 (0:1).

Wysokie zwycięstwo z Bizonem Jeleniec sprawiło, że w środowy wieczór drużyna z Gminy Zamość miała ogromny apetyt na kolejne punkty. Niestety, szczególnie do przerwy przyjezdni wyglądali bardzo blado, co miejscowi skrzętnie wykorzystali. Już w 14 min.  Przemysław Jasiński najszybciej wystartował do piłki w środku pola i w sytuacji sam na sam pokonał Patryka Dobromilskiego. Po zmianie stron czerwono-żółto-biali zaprezentowali już zdecydowanie więcej animuszu, ale mimo szczerych chęci nie postraszyli mocniej gospodarzy. Sparta zasłużenie zgarnęła więc komplet punktów.

– Nadal mamy problem z ustabilizowaniem formy i dobre mecze przeplatamy słabszymi. W pierwszej połowie byliśmy za mało agresywni. Po zmianie stron było już dużo lepiej, ale i to nie wystarczyło nawet na punkt – ocenił spotkanie trener Sebastian Luterek. – Mam nadzieję, że w sobotę w Zawadzie znowu jednak zagramy tak, jak tego oczekują nasi kibice.

W sobotę o 17.00 Gryf podejmuje Górnika II Łęczna.

Sparta Rejowiec Fabryczny – Gryf Gmina Zamość 1:0 (1:0)

Bramka: Jasiński 14.

Gryf: P. Dobromilski – Magryta (46 Panas), D. Dobromilski, Fidler, A. Cymerman – Żukowski, Kierepka (66 Dołba), Baran, Wołoch K. Woźniak (76 Krawiec) – D. Dębicki (46 A. Wołoch).

Żółta kartka: Dołba.

Sędziował: Adrian Pukas.