Ważne trzy punkty!

Do trzech razy sztuka! Po golu Bartosza Klimkowskiego Gryf Gmina Zamość pokonał Lewart Lubartów 1:0 (0:0).

Spotkanie zaczęło się od odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”, a młodzi gracze Akademii Gryf Gmina Zamość wnieśli biało – czerwoną flagę.

Od pierwszego gwizdka inicjatywę przejęli goście, którzy szybciej operowali piłką.
Gryf szukał szans w kontrach i po jednej z nich nieznacznie pomylił się Igor Szczygieł. W odpowiedzi Patryk Dobromilski wyciągnął się jak struna i sparował na rzut rożny groźne uderzenie gości.
Parę minut wcześniej kontuzji doznał Kamil Tomczyszyn i w bramce gospodarzy nastąpiła zmiana.

Po pół godziny gry znowu zaatakował Gryf. Hubert Sałamacha uderzył z pierwszej piłki z dobrych 20 metrów, ale piłka o centymetry minęła spojenie bramki gości.
Lewart błyskawicznie odpowiedział i pod bramką miejscowych mocno się zakotłowało.
Druga odsłona to nadal napór gości, którzy ostemplowali poprzeczkę. W 57 min. drugą żółtą, i w konsekwencji czerwoną kartkę, zobaczył Tymoteusz Lato i Lewart musiał radzić sobie w dziesiątkę.

Gospodarze wykorzystali to błyskawicznie, a płaskim uderzeniem z narożnika pola karnego drogę do siatki znalazł Bartosz Klimkowski. Spotkanie mógł zamknąć Damian Baran, który otrzymał podanie na piąty metr od Damiana Dołby.
Piłka minęła jednak o centymetry bramkę gości. W końcówce spotkanie serca kibiców Gryfa zadrżały jeszcze mocno przynajmniej dwukrotnie. Za pierwszym razem napastnikowi Lewartu zabrakło jednak precyzji, a za drugim piłkę zmierzającą do bramki zablokował ofiarnie Krystian Wołoch. Ostatecznie Gryf zwyciężył 1:0, księgując na swoim koncie cenne trzy punkty.

– Po ostatnim spotkaniu z Włodawianką padło w szatni wiele męskich słów. Dzisiaj zespół zareagował odpowiednio i dopisaliśmy do naszego konta bardzo ważne trzy pkt.
Gratuluję chłopakom solidnego spotkania. Lewart jest bardzo dobrym zespołem z kilkoma doświadczonymi zawodnikami, więc tym bardziej cieszy komplet punktów
ocenił spotkanie trener Sebastian Luterek.

 

W najbliższą niedzielę (08.05) zagrają drużyny ze sobą drużyny z pierwszego i drugiego miejsca w tabeli, które dzielą tylko 2 punkty.
POM Iskrą Piotrowice – Gryf Gmina Zamość,
Niedziela, godz. 16:00 w Piotrowicach.

Gryf Gmina Zamość – Lewart Lubartów 1:0 (0:0)
Bramka: Klimkowski 65

Gryf: Tomczyszyn (12 P. Dobromilski) – Magryta (83. P. Cymerman), D. Dobromilski, Tomasiak, Wołoch – Woźniak (70 Dołba), Dębicki (54 Baran), Sałamacha, Szczygieł (90+2 Posikata), Panas – Klimkowski.

Żółte kartki: P. Dobromilski, Dębicki, Szczygieł, Panas, Dołba.