Żaki rozbiły bank!

Żaki Akademii Gryf Gmina Zamość wygrały mocno obsadzony turniej Bronowice Cup 2021 w Lublinie.

Zespół Przemysława Gałki i Damiana Koszela zakończył rywalizację z kompletem 11 zwycięstw!

Wyniki Akademii Gryf Gmina Zamość: 1:0 z Gaudium Zamość, 4:2 z Lublinianką Lublin, 5:1 z Avią Świdnik, 1: 0 z BKS Lublin, 2:0 z FA Lublin, 3:1 Bronowice I, 3:1 Jedynka Krasnystaw, 7:0 z Widokiem Lublin, 6:1 z Bronowicami II, 4:2 z Vrotcovią Lublin.

Nasza drużyna stanowiła team z prawdziwego zdarzenia, w którym nie było słabych ogniw. Oprócz zwycięstwa w klasyfikacji drużynowej młodzi gryfowcy zgarnęli jeszcze dwa wyróżnienia indywidualne. Najlepszym zawodnikiem został Jaś Szpindor. Tytuł „króla strzelców” trafił natomiast w ręce zawodnika, którego do dziurawienia siatki rywali obligowało już samo nazwisko, czyli do … Olka Króla!

– Pogoda nas nie rozpieszczała, ale chłopcy pokazali charakter. Solidna praca na treningach w połączeniu z dziecięcą radością płynącą z gry w piłkę sprawiają, że są również wyniki. Gratulacje dla zawodników, ten sukces na pewno będzie motywacją na przyszłość. Dziękujemy też serdecznie rodzicom naszych zawodników, którzy pomogli w organizacji turnieju, a na turnieju wspierali nasz zespół – powiedzieli trenerzy zwycięskiej ekipy.

Po wcześniejszym awansie naszej drugiej drużyny do klasy A szkoda jedynie, że takie niedziele zdarzają się tylko raz na jakiś czas. Z drugiej zaś strony może właśnie z tego powodu smakują wybornie!

Akademia Gryf Gmina Zamość: Tymon Goch, Filip Pawelec – Jan Szpindor, Aleksander Szpindor, Aleksander Król, Adrian Greszta, Filip Skuba, Dawid Luterek, Kamil Bilski, Miłosz Jargieło. Trenerzy: Przemysław Gałka, Damian Koszel.