Gryf wygrywa na inaugurację! [foto / wideo]

W sobotę, 9 sierpnia na stadionie w Zawadzie seniorzy Gryfa Gmina Zamość podjęli drużynę Potoku Sitno.
Podopieczni Sebastiana Luterka przygotowywali się do startu Zamojskiej ligi okręgowej przez cykl spotkań kontrolnych i intensywnych treningów.
Praca przyniosła spodziewane owoce. Gryf wygrał i siebie 2:0 a strzelcami bramek byli: Antoni Małecki w 45 minucie oraz Myron Vistovskyi w 90 minucie.
Mimo przewagi piłkarze przez proste błędy wielokrotnie zapraszali w pole karne rywali, którzy byli groźni szczególnie w 1. połowie o z kontr. Na szczęście żadna z akcji nie okazała się skuteczna.
Ponadto wynik mógł być jeszcze wyższy, bo w pierwszym kwadransie meczu bramkę zdobył Oleksandr Kushch-Vasylyshyn, jednak nie została uznana, przez pozycję spaloną.
Tak spotkanie komentuje strzelec jeden z bramek, Antoni Małecki:
Trener gospodarzy zauważa, że wynik mógł być jeszcze wyższy:
Jarosław Czarniecki z Potoku wskazuje, że także jego drużyna miała swoje sytuacje i plan na mecz:
Wygrana dała cenne 3 punkty i podbudowę mentalną drużyny, przed którą intensywny czas.
We środę zmierzą się z Kryształem Werbkowice w ramach 2. rundy regionalnego Pucharu Polski a w niedzielę (zmiana) u siebie spotkają z Gromem Różaniec.